Informacje o produkcie

najszybszy model XO-1 - 2,3 sec do 100km/h Traxxas

kod produktu:6407
producent:Traxxas
2869.00zł
Gratis!
najszybszy model XO-1 - 2,3 sec do 100km/h Traxxas

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć

small_photosmall_photosmall_photosmall_photosmall_photosmall_photosmall_photosmall_photosmall_photo
PEŁEN OPIS

 

XO-1 - najszybszy na świeci - Traxxas #6407

Traxxas XO-1 – od 0 do 100 km/h w 2,3 sekundy a prędkość max. 160 km/h w 4,9 sekundy

Robi wrażenie? Takie przyśpieszenie każdego fana motoryzacji powinno wgniatać w fotel (kubełkowy). Wrażenie tym większe, jeśli dodam, że maszyna o nazwie Traxxas XO-1 jest pojazdem czysto elektrycznym. Imponujące wrażenie trochę blednie, jeśli spojrzeć na jego osiągi pod kątem prędkości maksymalnej, jednak 161 km/h, również nie jest wynikiem złym. Zwłaszcza że w tym przypadku o spalinach można zapomnieć.

Traxxas XO-1 – demon przyspieszenia

Konstruktorami maszyny są Amerykanie z teksańskiej firmy Traxxas. W swoim projekcie postawili oni na radykalne zmniejszenie masy, niezależny napęd na cztery koła, dwa akumulatory litowo-polimerowe o pojemności 5000 mAh każdy, oraz silnik o mocy 1,65 kW. Wszystko to razem pozwala tej maszynce przyspieszyć do prędkości maksymalnej w niecałe pięć sekund


 • 160km/h po wyjęciu z pudełka
 • nowy regulator obrotów “Castle Creations Mamba Monster Extreme Speed Control”
 • nowy – bezszczotkowy silnik napędowy “Big Block Brushless Motor, Powered by Castle”
 • nowy system R/C TQi 2.4GHz z bazą dokującą i telemetrią
 • w zestawie dwa pakiety napędowe LiPo 11,1V / 5000mAh
 • napęd na cztery koła

 

 


Sztuka prędkości.

Tylko Traxxas potrafi zaprojektować i zbudować model, który prędkość 100km/h uzyskuje w 2,3 sekundy, a prędkość 160km/h w 4,92 sekundy. Najkrócej mówiąc - XO-1 to gotowy do wyścigu super samochód.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Big Block Brushless Motor”.

To największy – bezszczotkowy silnik elektryczny montowany w seryjnym modelu samochodu. Jeśli celem jest osiągnięcie prędkości 160km/h, Traxxas współpracuje z firmą „Castle Creations”, której specjaliści przodują w produkcji bardzo wysokiej jakości napędów elektrycznych. Specjalnie dla tego projektu, powstał regulator „Mamba Monster Extreme” z bezproblemowa obsługą napięcia pochodzącego zz 6 celowego źródła napięcia LiPo. Został on specjalnie zaprojektowany do pracy w samochodzie XO-1.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Układ przeniesienia napędu.

Dotychczasowy układ przeniesienia napędu Traxxas’a, został specjalnie dostosowany do wyjątkowo dużej mocy zespołu napędowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patent - Pending Cush Drive™

Opracowany specjalnie dla XO-1 patent  Pending Cush Drive™, absorbuje wstrząsy układzie przeniesienia napędu dzięki niestandardowym elementom z elastomeru umieszczonego pomiędzy zębatkami. W rezultacie uzyskuje się natychmiastowe przyspieszenie bez marnowania energii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zoptymalizowana komputerowo aerodynamika.

Opracowana za pomocą zaawansowanych technik modelowania, oszałamiająca forma XO-1, została ukształtowana w celu osiągnięcia optymalnego przepływu powietrza, które wykorzystane jest zarówno do chłodzenia zespołu napędowego, jak i do wywołania dodatkowego docisku samochodu do podłoża. W przypadku uzyskiwania prędkości do 160km/h, zagadnienia aerodynamiki są wyjątkowo istotne w procesie projektowania.

 

 

 

 

 

 

Gotowy do jazdy z dwoma pakietami napędowymi LiPo.

Ponieważ osiągnięcie prędkości 160km/h modelem wyjętym z pudełka było celem stworzenia XO-1, zespół napędowy zasilany jest dwoma pakietami LiPo. Pakiety zbudowane są z niestandardowych celi akumulatorów LiPo, zaprojektowany specjalnie z myślą o wysokich wymaganiach elektroenergetycznych pojazdów Traxxas’a. Wysokoprądowe złącza elektryczne, zapewniają przekazywanie bez strat, prądu z pakietów napędowych do regulatora obrotów.

 

 

 

System radiowy TQi 2.4GHz kompatybilny z iPhone i iPod.


 

 

 

 

 • Elegancki design z wewnętrzną anteną
 • 5-kanałowy odbiornik z trzema kanałami telemetrii
 • System Link Traxxas z pamięcią trzydziestu modeli
 • Prosty 2-przyciskowy interfejs programowania
 • Wbudowana funkcja Failsafe
 • Technologia Direct Sequence Spread Spectrum (DSSS)
 • Zasilanie czterema ogniwami AA
 • Gniazdo połączeniowe z Apple iPhone i iPod
 • Wizualny dostęp do następujących funkcji:
     - Telemetria w czasie rzeczywistym
     - Regulacja serwomechanizmu kierunku
     - Regulacja przepustnicy
     - Regulacja hamowania
     - Rewers serwomechanizmów
     - Regulacja wychyleń końcowych serwomechanizmów
     - Wybór modelu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gotowy do wyścigu - najbardziej zaawansowany system radiowy - totalna kontrola.


Modele Traxxas’a zasługują na najbardziej zaawansowany – gotowy do wyścigu system radiowy. To w końcu jedyne połączenie pomiędzy kierowcą, a maszyną. System musi być precyzyjny, wygodny i niezawodny. Zupełnie nowy system radiowy Traxxas ® TQi ™ spełnia wszystkie te funkcje, a do tego jest niezawodny i solidnie wykonany. Najważniejszą nowością tego systemu, jest wyposażenie nadajnika w bazę dokującą, która pozwala na podłączenie iPhone lub iPod touch. To stwarza potężne narzędzie do tuningu modelu. Kolorowy wyświetlacz łączy się z systemem Link Traxxas ™ i tworzy intuicyjny, wysokiej rozdzielczości - kolorowy graficzny interfejs użytkownika, który stwarza możliwość optymalizacji systemu radiowego w celu maksymalnej kontroli pojazdów. 

 


 

  

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

App Link Traxxas’a.


Ta potężna aplikacja daje pełną kontrolę nad funkcjonowaniem systemu radiowego. Teraz masz możliwość zainstalowania czujników telemetrii Traxxas’a, a App Link będzie wyświetlać wszystkie dane w czasie rzeczywistym: prędkość, obroty silnika, napięcie pakietu, temperaturę silnika, pakietu zasilającego i regulatora.

 

 

 

 

Intuicyjny interfejs iPhone i iPod.


Po dokonaniu najlepszych dla danego modelu ustawień, możesz je zapisać jako profil, który można w późniejszym czasie zastosować w innym modelu. Jeśli dokonasz zmian w profilu, możesz go zapisać jako nowy.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowanie, zapisywanie i udostępnianie profili modeli.


System Link Traxxas’a upraszcza organizowanie całej kolekcji pojazdów. Z systemem Link Traxxas’a oraz systemem radiowym TQi, nie musisz pamiętać, jaki model należy załadować do pamięci. System Link rozpoznaje model i automatycznie ładuje wszystkie parametry do nadajnika. Możesz stale przechowywać parametry 30 modeli. Ponieważ ustawienia fabryczne dla wszystkich modeli Traxxas’a są już zaprogramowane, dodanie nowego modelu Traxxas’a do nadajnika jest bardzo proste.

 

 

Telemetria w czasie rzeczywistym.


System Link Traxxas’a zbiera i zapisuje dane telemetryczne podczas jazdy w czasie rzeczywistym. Jeśli wyposażysz swój model w czujniki telemetrii, deska rozdzielcza na kolorowym wyświetlaczu będzie pokazywać Ci prędkość, napięcie akumulatora, obroty silnika i poszczególne temperatury. Deska rozdzielcza jest w pełni konfigurowalna włącznie z wyborem sposobu wyświetlania narzędzi do pomiaru odczytu. Możesz wyświetlić do dziewięciu wskaźników jednocześnie. Możesz ustawić ostrzeżenia progowe. Możesz użyć funkcji nagrywania, dokumentując pogląd deski rozdzielczej z dźwiękiem. Nagrania można nazwać i zapisać w celu późniejszego porównania i analizy.

 

 

 

 

Zarządzanie 30 modelami Traxxas’a.


System Link Traxxas’a upraszcza organizowanie nawet kolekcji składającej się z 30 pojazdów. System radiowy TQi automatycznie śledzi jaki model jest związany z nadajnikiem i pamięta wszystkie ustawienia, jakie były do niego użyte. System udostępnia interfejs graficzny, aby zobaczyć historię modelu w nadajniku, zmienić model, dostosować ustawienia.

 

 

UWAGA.


Dostęp do wszystkich opisanych powyżej funkcji, możliwy jest po uzupełnieniu zestawu  o następujące elementy:

 

 • wybrane czujniki telemetrii
 • elementy mocujące czujniki w modelu

 

 

 


Specyfikacja:

 • 160km/h po wyjęciu z pudełka
 • nowy regulator obrotów “Castle Creations Mamba Monster Extreme Speed Control”
 • nowy – bezszczotkowy silnik napędowy “Big Block Brushless Motor, Powered by Castle”
 • nowy system R/C TQi 2.4GHz z bazą dokującą i telemetrią
 • w zestawie dwa pakiety napędowe LiPo 11,1V / 5000mAh
 • napęd na cztery koła
 • Patent - Pending Cush Drive™
 • Anodyzowane – aluminiowe element nadwozia

 

 

 

 

MODEL 6407: XO-1. Całkowicie zmontowany, gotowy do wyścigu, z systemem radiowym TQi ™ 2.4GHz Traxxas Link System wyposażonym w bazę dokującą. Dwa pakiety LiPo 3S o pojemności 5000mAh. Zespół napędowy składający się z regulatora obrotów “Castle Creations Mamba Monster Extreme Speed Control” i bezszczotkowego silnika napędowego “Big Block Brushless Motor, Powered by Castle”. Karoseria malowana w technologii ProGraphix.

 

 

 

XO-1 nie jest zabawką i jest przeznaczony tylko dla ekspertów w dziedzinie modeli samochodów R/C.

 

Chcąc odblokować prędkość 160km/h i uzyskać większą, wymagana jest aplikacja Traxxas Application Link (pobrana z App Store) oraz iPhone lub iPod touch (sprzedawany oddzielnie).

 

Wszelkie modyfikacje instalacji elektrycznej modelu, powodują utratę gwarancji przez Klienta. Jeśli używasz akumulatorów napędowych niezgodnych ze standardem firmy TRAXXAS:

 • używaj przewodów przejściowych (TRAXXAS - TAMIYA) dostępnych w ofercie firmy TRAXXAS lub przewodów przejściowych wykonanych we własnym zakresie.
 • używaj końcówek przystosowanych do prądów adekwatnych dla występujących w modelu.
 • nie odcinaj wtyków na przewodach instalacji elektrycznej modelu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel