Duna Racer 4x4 w skali 1/10 wersja RTR - 2.4GHz
Wersja 220T nieco różni się od buggy 218T
Model samochodu terenowego z napędem 4x4 przenoszonym za pomocą stalowego wałka na przednią oś, model posiada dwa dyferencjały różnicowe dzięki czemu doskonale trzyma się na sypkich nawierzchniach typu piasek czy żwir, stalowe przeguby oraz kielichy napędowe zapewniają dużą wytrzymałość.
Skala 1/10 jest najlepszym rozwiązaniem na początek przygody z RC zarówno młodzi jak i ci nieco starsi chłopcy będą mieli olbrzymią przyjemność z jazdy w rozmaitym terenie od asfaltu przez trawą aż do typowo terenowej jazdy. Zestaw RTR czyli gotowy do jazdy po wyjęciu z pudełka jedynie potrzeba 8 baterii AA do pilota sterującego.
Zastosowanie łożysk kulowych w zwrotnicach kół, dyferencjałów oraz wałka zapewnia małe oporo toczenia w porównaniu do modeli w których zastosowano panewki cierne co wpływa na sprawność i żywotność modelu. Zawieszenie modelu to aluminiowe wieżyczki połączone olejowymi amortyzatorami z pierścieniami do regulacji twardości, prześwitu modelu, oraz regulację konta montażu czy zawieszenia dzięki śrubom rzymskim użytym w górnych drążkach oraz układzie sterującym.
Regulator napędowy jest wyposażony w zworkę pozwalającą po przełączeniu stosować akumulatory wysoko prądowe typu litowo-polimerowe bez obaw o ich uszkodzenie dodatkowo wraz z odbiornikiem jest schowany pod wewnętrzną karoserią osłaniającą przed zanieczyszczeniami oraz wodą jakie dostają się podczas jazdy w terenie.
Przełożenie możemy regulować uzyskując odpowiednio większą prędkość albo przyśpieszenie zmieniając zębatki, na silniku zastosowano zębatkę mosiężną z 20 zębami oraz odbiorczą zębatkę z tworzywa posiadającą 55 zębów .
Bardzo wygodny system otwierania nadwozia dzięki 1 spince możemy dostać się do akumulatora co jest bardzo wygodne w porównaniu do klasycznych rozwiązań opartych o 4 słupki i 4 spinki. Bardzo ważny jest fakt, że importer zapewnia części zamienne w niskich cenach.
Dane techniczne:
Z naszego doświadczenia proponujemy zaopatrzyć się w ładowarkę procesorową która znacznie skróci czas ładowania modelu i zadba o stan akumulatora podczas ładowania skracając znacznie czas całego procesu. Oraz z doświadczenia wiemy, że gdy złapie się bakcyla i modelarstwo stanie się prawdziwym hobby warto zainwestować w większą baterię.